تکنو بازار
تکنو بازار

آموزش اسکیمای پادکست و داده غنی اپیزودها با رنک مث PodcastEpisode Schema

odcastEpisodeا اسکیمایپادکست

( PodcastEpisode ) از جمله طرحواره هایی است که بصورت کد جی سان ( JSON-LD ) نوشته شده و در ساختار محتوای ما قرار میگیرد. اگر در زمینه تولید محتوای پادکست فعالیت دارید می توانید با استفاده از رنک مث ( Rank Math )، انواع داده های غنی و کدهای جی سان را بصورت اسکیما در نوشته تان وارد نمایید. در واقع رنک مث به ما این امکان را می دهد تا انواع طرحواره های غیر عمومی را ساخته و در نوشته مان قرار دهیم.

استفاده از اسکیمای مقاله

در این روش، برای صفحه یا محتوایی که دارای پادکست های شما می باشد، باید اسکیمای مقاله را پیکربندی کنید. به زبان ساده تر، برای صفحات یا نوشته هایی که پادکست هستند، تنها کافی است اسکیمای مقاله را جای گذاری کرده و در صورتیکه اپیزودهای خبری دارید، طرحواره را بصورت ( article/news ) تعریف نمایید.

لازم به ذکر است برای اپیزود های خبری باید ماژول سئوی خبری را نیز فعال کرده و نقشه سایت محتوای خبری را نیز در سرچ کنسول گوگل تان تعریف نمایید. در تنظیمات ماژول نقشه سایت خبری، می توانید مشخص کنید که مقاله های خبری را از کدام آیتم ها بخواند. معمولا نوشته ها Posts ، حاوی مقاله خبری هستند.

این روشی است که رنک مث نیز آن را توصیه کرده. می توانید از اسکیمای مقاله بصورت کلی و در صورت خبری بودن پادکست های تان از article/news نیز بهره بببرید.

برای ساخت اسکیمای پادکست، لازم است تا با استفاده از داده های غنی موجود در Schema.org یک اسکیمای PodcastEpisode بسازیم. سپس آن را از طریق بخش طرحواره های رنک مث در صفحه ای که پادکست مان قرار دارد ایمپورت نماییم. سایت های زیادی هستند که با آنها قادر هستید هر اسکیمایی که در لیست طرحواره های Schema.org قرار دارد را برای محتوای خود ساخته یا سفارشی سازه کرده و با استفاده از ابزار Import وارد محتوای مان نماییم.

در اینجا من یک اسکیما پادکست برای یکی از اپیزودهایم ساخته ام که می توانم ضمن تغییر یا حذف یا اضافه هر داده غنی دیگر، آن را در صفحه محتوایم قرار دهم. در سایت Schema.org داده های غنی برای هر اسکیما یک قطعه کد به زبان های پرکاربرد قرار دارد که قادر خواهید بود آنرا سفارشی سازی نمایید.

این یک نمونه کد جی سان اسکیمای پادکست با یک اپیزود می باشد : برای مشاهده ادامه مطلب به صفحه‌اصلی مراجعه نمایید.

منبع: علیرضا ناجی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *